is media

Poslouchej rádio Menu

Nápověda

Obchodní podmínky platné od 20.10.2022

FAQ WEB RÁDIO

JAK TO FUNGUJE S HUDEBNÍMI PRÁVY U LICENCOVANÉ HUDBY?

Právně to funguje tak, že dodáváme hudbu od interpretů, které OSA a Intergram nezastupuje, přičemž tito interpreti prodali plná práva ke skladbám jinému správci autorských práv – zahraničnímu firmě, která je naším dodavatelem hudebních skladeb a práv. Protože hrajeme jen hudbu, na kterou máme plná práva a vám je v rámci smlouvy předáváme k využití ve vašem obchodním prostoru, tak povinnost platit poplatky OSA a Intergram odpadá. Nesmíte pak samozřejmě hrát jinou hudbu, která spadá pod OSA a Intergram. Hrajeme takto v např. celé síti Tchibo, v Olympii Brno, Centru Zlín, OC Breda atd. Podrobnosti viz Poskytování licence

JAK SI RÁDIO PUSTÍTE?

Rádio si můžete pustit za jakéhokoliv zařízení, které umožňuje prohlížení webových stránek a je stále připojeno k internetu. Takže jakýkoliv počítač se zvukovou kartou, tablet nebo telefon s Androidem nebo iOS. Stačí si otevřít odkaz Poslouchej rádio ze stránky www.ismedia.cz nebo přímo vaše rádio z administrace po přihlášení a můžete poslouchat.

JAK TO ZAPOJÍTE, ABY VÁM RÁDIO HRÁLO V PROVOZU?

Každý systém je trochu jiný, ale v principu se vše zapojí takto: Výstup ze zdroje zvuku (PC, tablet, telefon s klasickým 3,5 mm jack výstupem jako na sluchátka) zapojíte do vašeho stávajícího systému ozvučení (rádio, hi-fi věž, zesilovač s reproduktory) přes vstup (line-in nebo AUX), který může být buď 3,5 mm jack nebo 2x cinch (červený a bílý vstup). U 3,5 mm jack vstupu použijete klasický 3,5 mm jack na 3,5 mm jack kabel. U cinch vstupu použijete kabel, který udělá z 3,5 mm jacku kabel s koncovkami 2x cinch (v každém elektru vám poradí). Na zesilovači (rádiu, hi-fi) nastavíte použití line-in / AUX vstupu a je to!

CO VŠECHNO JE TŘEBA PLATIT A ČEMU SE MŮŽETE VYHNOUT?

U běžného rádio je třeba platit koncesionářský poplatek za rozhlasový přijímač a dále poplatky OSA a Intergram. S Web Rádiem nemusíte platit poplatky OSA a Intergram. Poplatky za rozhlasový přijímač závisí na typu zařízení, které používáte na přehrávání hudby. Pokud má v sobě zařízení rádiový tuner, tak je třeba platit i koncesionářský poplatek (většinou bývá tuner v rámci hi-fi věže). Pokud zařízení tuner nemá (např. zesilovač), tak tyto poplatky platit nemusíte. Někdy se vyplatí koupit nový malý zesilovač, než platit rozhlasový poplatek 45 Kč měsíčně za vysílání, které nevyužíváte.

Vlastní hudební program

Vlastní reklamy

Hudební předěly

Proměnlivá hlasitost

Změna hudebního programu

Nákup služeb a ovládání administrace